Będą konsekwencje dla nauczycieli i uczelni protestujących! Minister edukacji odbierze im środki?

2020-11-03 14:52
Przemysław Czarnek
Autor: PAP/Wojtek Jargiło Przemysław Czarnek

Nowy minister edukacji krytykuje nauczycieli i rektorów uczelni. Chodzi o protesty związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego - po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Minister edukacji zapowiada konsekwencje wobec nauczycieli, którzy - i tu cytat - "narażają dzieci na wojnę ideologiczną i niebezpieczeństwo zdrowotne".

Będą konsekwencje dla nauczycieli protestujących! Minister edukacji odbierze im środki? Przemysław Czarnek krytykuje też rektorów, którzy jego zdaniem - ułatwiają studentom udział w protestach. Chodzi m.in. o godziny rektorskie wprowadzone na niektórych uczelniach. Uczelnie gdańska i wrocławska, które dały wczoraj swoim studentom godziny dziekańskie na Strajk Kobiet, mogą pożegnać się ze środkami na badania - zasugerował minister.

"Totalne nieporozumienie" i "powrót do minionej epoki" - tak nauczyciele komentują działania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort ma wyciągać konsekwencje wobec nauczycieli, którzy zachęcali uczniów do udziału w protestach.

Protesty kobiet w Polsce - gdzie kolejne strajki?

Protestujący nie zamierzają odpuścić. Na piątek 30 listopada planowany jest wielki strajk w Warszawie. Pojawiają się kolejne postulaty, a organizatorzy już planują wydarzenia na kolejne dni.

To nie ja pobiłem kobiety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE