Oto babcie i dziadkowie z warszawskiego zoo! [GALERIA]

2021-01-22 15:27

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzą także mieszkańcy warszawskiego zoo. Znajduje się tam kilka babć choć większość z nich nie miała szansy poznać swoich wnuków, które przychodziły one na świat w innych ogrodach zoologicznych. Oto babcie i dziadkowie warszawskiego zoo!

Kilkupokoleniowa rodzina, w której spotkamy babcie i wnuki to rodzina lemurów. Z kolei dziadkiem - ze względu na wiek - i najstarszym mieszkańcem ZOO jest "dziadek" Fredek. Fredkowi nie dane było zostać ojcem jednak jego wiek szacowany jest na ok. 80-100 lat. Do Warszawy trafił w 1985 roku. Urodził się w Argentynie. Polscy marynarze kupili go na bazarze, na zasadzie wymiany za 2 słoiki kompotu śliwkowego. Gdyby nie oni, Fredek zostałby składnikiem zupy żółwiowej. Marynarze zlitowali się nad nim i przywieźli go w darze do Warszawskiego ZOO.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE