Archidiecezja warszawska żegna ofiarę wypadku w Chorwacji. To ks. Grzegorz Radziszewski

2022-08-11 11:39

Archidiecezja warszawska oficjalnie pożegnała ks. Grzegorza Radziszewskiego. Salezjanin zginął w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Choć zdążył trafić do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

"Drodzy Współbracia, otrzymaliśmy z Konsulatu RP w Zagrzebiu oficjalne potwierdzenie o tragicznej śmierci naszego Współbrata – ks. Grzegorza Radziszewskiego. Niech Bóg okaże Jemu swoje Miłosierdzie i przyjmie do radości nieba, a najbliższą Rodzinę niech ukoi w bólu i umocni w nadziei, że rozłąka przemieni się w ponowne spotkanie, które już się nie skończy" – przekazał cytowany w komunikacie sekretarz Inspektorii Warszawskiej Księży Salezjanów ks. Artur Sulik.

Jego autorzy poinformowali, że ks. Radziszewski został poważnie ranny w wypadku polskiego autokaru. Trafił w ciężkim stanie do szpitala, jednak nie udało się go uratować. 

Czytaj również: Tragedia w Chorwacji. Samolot z poszkodowanymi wylądował w Warszawie

Nie żyje ks. Grzegorz Radziszewski

Salezjanin był katechetą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim i byłym kapelanem płockiego obwodu Związku Harcerstwa Polskiego.

Harcerze pożegnali ks. Radziszewskiego na swoim profilu na Facebooku. "Ks. Grzegorz odszedł na wieczną wartę! Dziękujemy za Twoją służbę, za Twój uśmiech, za to, że byłeś z nami w dobrych i trudnych chwilach" – czytamy we wpisie. 

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w drodze do Medjugorie

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji, Zagrzebia. Do wypadku doszło ok. godz. 5.40. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Miedjugorie.

Ranni z wypadku na Chorwacji lecą do Polski wojskowym samolotem. Relacja z lotniska w Zagrzebiu

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Lepiej uważać, bo po powrocie z wakacji może czekać okropna niespodzianka. Policja apeluje
  2. Fałszywi policjanci okradli 63-latka. Dla oszustów zaciągnął wielki kredyt
  3. Lepiej się nie spóźnić. Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Warszawy, trzeba złożyć wniosek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE