Andrea Bocelli na Stadionie Narodowym. Jak dojechać?

2022-08-19 19:06
Stadion Narodowy
Autor: Pixabay

Jeden z najpopularniejszych tenorów naszych czasów, Andrea Bocelli, wystąpi w w piątek 19 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z tej okazji drogowcy zaśpiewają "Time to Say Goodbye" kierowcom chcącym wjechać na Saską Kępę. Ratusz zachęca fanów Bocellego do korzystania z komunikacji miejskiej.

Na koncert w ramach "Believe World Tour" fani tenora najszybciej dojadą pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia M2 będzie przyjeżdżała na stacje z częstotliwością co sześć minut.

Czytaj również: Uwaga, dodatkowe pieniądze już 25 sierpnia. Ale ZUS pilnie ostrzega

Andrea Bocelli w Warszawie

Otwarcie bram na koncert nastąpi o godz. 17.00. O tej samej godzinie ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar ograniczony al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Od godz. 17.00 do zakończenia koncertu, w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamościa do Wybrzeża Szczecińskiego, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamościem.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.

Most Poniatowskiego dla pieszych

Jeśli po zakończeniu koncertu, około godz. 22.15, duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum Warszawy pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle'a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą również dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy. Więcej będzie też tramwajów. Z al. Zielenieckiej składy linii 3 pojadą do pętli Annopol, na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9, a wagony linii 26 będą jeździły w kierunku Metra Młociny.

CZYTAJ TAKŻE

  1. Wielu kierowców w Warszawie może być naprawdę wściekłych. Zapłacą więcej
  2. Festiwal organowy w Warszawie
  3. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia
Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE