Aktywistka partii Razem napisała o zarobkach Roberta Lewandowskiego. Burza w komentarzach

2022-11-22 8:16
Robert Lewandowski
Autor: AP PHOTO/ALBERTO SAIZ Robert Lewandowski

Warszawska aktywistka partii Razem Dorota Spyrka napisała na Twitterze o 500 tys. złotych, które Robert Lewandowski wraz z żoną przekazali na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Kwotę zestawiła z rzekomymi zarobkami Lewandowskiego, sugerując, że pół miliona złotych to niewiele. Wpis wywołał falę oburzenia, głos zabrali m.in. dziennikarze sportowi Tomasz Ćwiąkała i Krzysztof Stanowski.

"Robert Lewandowski wpłacił 500 000 zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Robert Lewandowski zarabia 637 262,60 zł dziennie.To 13 807 356,25 zł w ciągu miesiąca. 500 tys. to 3,6 proc. jego miesięcznych zarobków" - napisała na Twitterze aktywistka partii Razem Dorota Spyrka.

"Pani coś wpłaciła?". Burza w komentarzach

Wpis wywołał falę komentarzy, w większości krytycznych wobec jego autorki. Głos zabrali m.in. dziennikarze.

"A ty wpłaciłaś 0,5% swoich miesięcznych zarobków? Za chwilę takimi postami doprowadzisz do tego, że piłkarze przestaną uczestniczyć w akcjach charytatywnych. Obrzydliwe" - napisał Tomasz Ćwiąkała z Canal+.

"To taka specyficzna forma podziękowań dla niego czy jest Pani głupia?" - dodał Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego.

"Po pierwsze, skąd ma Pani takie dane o zarobkach Lewandowskiego i jakiego rodzaju zarobków dotyczą - kontraktu piłkarskiego czy kontraktu + wpływów z reklam/partnerstw + jego biznesów? Po drugie, Pani zdaniem wpłacenie pół miliona złotych na CZD to mało? Pani coś wpłaciła? Ile?" - zastanawia się Łukasz Rogojsz z Interii.

"Wszystko co należy w tej sprawie zrobić to podziękować Robertowi Lewandowskiemu" - podsumował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Przeczytaj także: Mundial 2022. Uważaj na "reklamy" z Robertem Lewandowskim, oszuści polują na pieniądze ofiar

Lewandowscy wsparli Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

"Serdeczne podziękowania dla Fundacja Positive Ways oraz Anny i Roberta Lewandowskich za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia, które już pracują na Bloku Operacyjnym. Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskich dla naszego szpitala, który razem z żoną od wielu lat wspierają IPCZD. Ania i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji. Dziękujemy Positive Ways za zorganizowanie akcji pomocy dla chorych dzieci oraz każdemu darczyńcy, który się do niej przyczynił" - poinformowało kilka dni temu CZD.

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Nie jest tajemnicą, że Robert Lewandowski, podobnie jak inni topowi piłkarze, zarabia miliony. Jak opisują media, roczne zarobki Lewandowskiego w Barcelonie to prawie 19 mln euro, czyli ok. 90 mln złotych.

Trudno jednak dokładnie oszacować jego zarobki i majątek, ponieważ np. kontrakty reklamowe są objęte tajemnicą.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski na Mistrzostwach Świata Katar 2022. Informacje o kapitanie reprezentacji

Kamil Kosowski przydałby się Michniewiczowi? Mówi o asystach do Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE