70-latek wjechał samochodem do Wisły, bo... tak prowadziła nawigacja! Miała trochę racji!

2020-12-23 8:54
70-latek wjechał samochodem do Wisły
Autor: Komenda Stołeczna Policji 70-latek wjechał samochodem do Wisły

70-letni kierowca wjechał nowym samochodem prosto do Wisły! To przez... nawigację. GPS podpowiadał, że w miejscu, w którym doszło do nieszczęśliwego wypadku możliwa jest przeprawa promowa. I miał trochę racji. Jak skończyła się ta historia?

ESKA XD #012

70-latek wjechał samochodem do Wisły

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gassy we wtorek wieczorem. 70-latek chciał przedostać się na drugi brzeg Wisły korzystając z najkrótszej drogi. GPS wskazywał drogę poprawnie, ale... pomylił sezony! W miejscu, gdzie doszło do wypadku możliwa jest przeprawa promowa, alenie przez cały rok.

- Przeprawa promowa była w tym miejscu możliwa, ale tylko do listopada. Pamiętajmy, że takie urządzenia jak nawigacja są jak najbardziej użyteczne, ale pamiętajmy o zdrowym rozsądku - mówi Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj także: Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

- Mężczyzna został zabrany do komisariatu w Konstancinie- Jeziornie. Tam oświadczył, że jechał kierując się informacjami przekazywanymi mu z nawigacji satelitarnej. Dodatkowo z uwagi na opady deszczu widoczność była bardzo ograniczona i po prostu nie zauważył końca drogi i wjechał z impetem do Wisły - dodaje nadkom. Jarosław Sawicki.

Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Był w stanie sam opuścić pojazd. Większy problem był natomiast z samochodem. Po kilku godzinach wysiłków strażaków, kia została wyciągnięta z rzeki.

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE