Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

i

Autor: GDDKiA Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

2020-12-01 19:32

Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, a na razie urywa się w polu. Chodzi 150 metrowy odcinek ulicy Branickiego w Wilanowie. Prace utknęły tam w martwym punkcie. Asfaltu nie ma, ale... jest błoto i są kałuże. Kiedy odcinek drogi zostanie wybudowany?

W Siedlcach wycięto kilkadziesiąt drzew przy przebudowie drogi

Miała prowadzić do obwodnicy warszawy, a na razie... urywa się w polu

- Te prace tam można powiedzieć, że są symboliczne, a tak naprawdę to ich nie ma żadnych. Z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa jest to zła informacja, bo nie będzie połączenia dwóch dużych dzielnic. Zapowiadane było, że to połączenie będzie oddane razem z Południową Obwodnicą Warszawy, a wychodzi na to, że będzie dokładnie odwrotnie - mówi radny dzielnicy Kamil Orzeł, stowarzyszenie Projekt Ursynów.

Czytaj także: Południowa Obwodnica Warszawy: Jeszcze w tym roku pojedziemy nowym fragmentem drogi

Kiedy brakujący fragment drogi zostanie wybudowany?

Fragment drogi, która połączy Ursynów z Wilanowem będzie budowany dopiero po rozbudowie skrzyżowania z aleją Rzeczpospolitej, czyli najwcześniej w przyszłym roku.  - Podczas planowania budżetu na przyszły rok planujemy uwzględnić punkt prace budowlane na ulicy. Szacujemy, że te prace zajmą tylko trzy miesiące - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Problem w tym, że prace na ursynowskim fragmencie Południowej Obwodnicy Warszawy są już na ostatniej prostej, a budowa dojazdu dalej nie rusza. Dla kierowców może to oznaczać, że nie będą mieli jak do obwodnicy dojechać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE