Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

2020-12-01 19:32 STAN
Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?
Autor: GDDKiA Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, a na razie urywa się w polu. Chodzi 150 metrowy odcinek ulicy Branickiego w Wilanowie. Prace utknęły tam w martwym punkcie. Asfaltu nie ma, ale... jest błoto i są kałuże. Kiedy odcinek drogi zostanie wybudowany?

W Siedlcach wycięto kilkadziesiąt drzew przy przebudowie drogi

Miała prowadzić do obwodnicy warszawy, a na razie... urywa się w polu

- Te prace tam można powiedzieć, że są symboliczne, a tak naprawdę to ich nie ma żadnych. Z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa jest to zła informacja, bo nie będzie połączenia dwóch dużych dzielnic. Zapowiadane było, że to połączenie będzie oddane razem z Południową Obwodnicą Warszawy, a wychodzi na to, że będzie dokładnie odwrotnie - mówi radny dzielnicy Kamil Orzeł, stowarzyszenie Projekt Ursynów.

Czytaj także: Południowa Obwodnica Warszawy: Jeszcze w tym roku pojedziemy nowym fragmentem drogi

Kiedy brakujący fragment drogi zostanie wybudowany?

Fragment drogi, która połączy Ursynów z Wilanowem będzie budowany dopiero po rozbudowie skrzyżowania z aleją Rzeczpospolitej, czyli najwcześniej w przyszłym roku.  - Podczas planowania budżetu na przyszły rok planujemy uwzględnić punkt prace budowlane na ulicy. Szacujemy, że te prace zajmą tylko trzy miesiące - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Problem w tym, że prace na ursynowskim fragmencie Południowej Obwodnicy Warszawy są już na ostatniej prostej, a budowa dojazdu dalej nie rusza. Dla kierowców może to oznaczać, że nie będą mieli jak do obwodnicy dojechać.