Kino Szekspirowski

i

Autor: Hamulec Bezpieczeństwa

Wraca kino na Szekspirowskim. W tym roku 22 pokazy

2022-05-20 10:51

Na tę informację czekali wszyscy kinomaniacy. Już w połowie czerwca wraca Kino na Szekspirowskim, czyli pokazy filmowe na dachu gdańskiego teatru. Projekcje zaplanowano w środy, soboty i wybrane czwartki.

- Rozpoczynamy siódmy sezon cyklu pokazów „na Szekspirowskim”  z takim poczuciem, że po dwóch latach pandemii będziemy mogli zagrać w końcu bez obostrzeń dla większej publiczności - mówi Michał Grubman ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa. - Przygotowaliśmy na ten rok 22 pokazy. Seanse odbywać się będą w środy, soboty i wybrane czwartki, od 11 czerwca do 27 sierpnia o godz. 21.30 (21.00 w sierpniu) - dodaje Grubman.

W tym roku na dachu Teatru Szekspirowskiego widzowie obejrzą takie produkcje jak m.in. „Hazardzista” czy „Piosenki o miłości”.

- W tym roku ponownie zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja - zaznacza Grubman.

Na ekranie zobaczymy więc także „Na rauszu” w reżyserii duńskiego mistrza kina Thomasa Vinterberga, „Najgorszy człowiek na świecie” norweskiego reżysera Joachima Triera, słodko-gorzki portret pokolenia współczesnych trzydziestolatków, którzy wyłamują się ze społecznych stereotypów; kameralny, czarno-biały i urzekający obraz „C’mon C’mon” Mike’a Millsa z fenomenalną rolą Joaquina Phoenixa.

Cały repertuar można znaleźć na stronie www.KinoNaSzekspirowskim.pl. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE