Trójmiejskie siłownie mogą być znów otwarte. Zachęca do tego Polska Federacja Fitness

2021-01-21 14:51
Od 1 lutego część trójmiejskich siłowni chce być ponownie otwarta
Autor: pixabay.com Od 1 lutego część trójmiejskich siłowni chce być ponownie otwarta

W ostatnim czasie wiele branż postanawia ponownie otworzyć swoje drzwi na klientów, pomimo wciąż obowiązujących rządowych zakazów. Wspólne działanie pod hasłem #OtwieraMy prowadzą już punkty gastronomiczne. Od 1 lutego chcą się do nich przyłączyć także siłownie.

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12

Siłownie mają dość czekania na zdjęcie zakazów. Polska Federacja Fitness zachęca wszystkie obiekty do ponownego otwarcia się 1 lutego. Choć na ten moment tylko jedna z trójmiejskich sieci zadeklarowała wznowienie pracy, to nie wykluczone, że przyłączy się do niej więcej miejsc. Mieszkańcy chętnie wróciliby już na sale treningowe.

- Sport to zdrowie, dlatego nie rozumiem czemu się go zakazuje - mówi jedna z mieszkanek Trójmiasta. Posłuchaj:

Posłuchaj jak mieszkańcy Trómiasta reagują na otwarcie się siłowni:

Siłownie, które wznowią działanie 1 lutego, mogą się spodziewać kontroli ze strony policji czy sanepidu. Podobnie było już w przypadku niektórych punktów gastronomicznych. Kongres Polskiego Biznesu zapowiedział już wsparcie prawne dla siłowni, ale nie tylko.

- Służymy pomocą wszystkim przedsiębiorcom, którzy zostaną ukarani za ponownie wznowienie swojego biznesu - mówi Tadeusz Dobrzyński, lider trójmiejskiego oddziału Kongresu Polskiego Biznesu. Posłuchaj:

Posłuchaj całej rozmowy na temat wsparcia dla branż:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE