Kierowca

i

Autor: Pixabay.com Nie masz ubezpieczenia? Licz się z kosztowną karą, nawet 5 tysięcy złotych!

TEN błąd masowo popełniają kierowcy latem. Grozi ogromnym niebezpieczeństwem!

2022-06-27 9:44

Wakacje rozpoczęły się już na dobre, pogoda również dopisuje. Najwyższy czas wsiąść w auto i wyruszyć na długo wyczekiwany urlop. Kierowco, uważaj! TEN błąd jest masowo popełniany latem. Grozi ogromnym niebezpieczeństwem!

Przed nami beztroski czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Chociaż ceny paliw nie zachęcają do długich wycieczek, wielu z nas czekało cały rok, aby wybrać się z rodziną nad morze czy wyruszyć z przyjaciółmi nad jezioro. Kiedy wsiadamy latem do samochodu, często nie zwracamy uwagi na bardzo istotną kwestię. Chodzi o nasze bezpieczeństwo i... grubość naszego portfela! 

TEN błąd masowo popełniają kierowcy latem. Grozi ogromnym niebezpieczeństwem!

Wysokie temperatury za oknem sprawiają, że ubieramy się znacznie luźniej i swobodniej. Kierowcy zamiast "pełnych" butów, często zakładają letnie obuwie. Klapki i japonki to własnie te, na które latem decydujemy się najczęściej. Idealnie nadają się na dłuższe trasy, kiedy nasze stopy spędzą dużo czasu w nagrzanym aucie. 

Jak dowodzą badania, prowadzenie samochodu w klapkach jest wyjątkowo niebezpieczne, jako że mogą się one łatwo zsunąć i zablokować pod pedałami. Szacuje się, że każdego roku obuwie stanowi przyczynę nawet 1.4 miliona wypadków bądź skrajnie niebezpiecznych sytuacji na drogach Wielkiej Brytanii - czytamy na portalu majewskiauto.com 

Jazda w klapkach nie musi oznaczać mandatu, ale zdecydowanie kosztować nas mogą skutki takiego obuwia podczas jazdy. Teoretycznie, według polskiego prawa, nie ma zakazu prowadzenia samochodu w klapkach. 

Warto jednak zwrócić uwagę na to, o czym wspomina kodeks wykroczeń w Artykule 86. Należy zachować należytą ostrożność podczas jazdy. Kara grzywny za niezachowanie należytej ostrożności podczas jazdy wynosi maksymalnie 500 złotych.

Dobrze jest mieć zatem na sobie sportowe obuwie podczas prowadzenia samochodu, żeby mieć pewność, że zawsze prowadzimy samochód zgodnie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie