Na Bałtyku może wystąpić sztorm

i

Autor: currens/cc0/pixabay.com Na Bałtyku może wystąpić sztorm

Sztorm na Bałtyku. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia

2023-01-30 11:45

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku we wschodniej części strefy brzegowej. Wiatr ma wiać w porywach do 8 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla części wschodniej strefy brzegowej, czyli dla obszaru od Latarni Rozewie do wschodniej granicy państwa.

"Wiatr południowo-zachodni do zachodniego skręcający na północno-zachodni 5 do 6 w skali Beauforta, w porywach do 8 w skali Beauforta"

 - przekazał synoptyk IMGW.

Synoptycy prognozują, że będzie wiał wiatr południowo-zachodni do zachodniego skręcający na północno-zachodni z prędkością od 30 do 50 km/h, czyli od 5 do 6 w skali Beauforta. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość do nawet 75 km/h, czyli do 8 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek od godz. 10 do godz. 17.

Ostrzeżenia drugiego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Rafał Trzaskowski w studiu WOŚP. Owsiak przyjął go w szkockiej spódnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE