Słowo w walce o wolność - rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International w Gdańsku

2021-12-07 12:19
listy
Autor: gdansk.pl

Między 7 a 12 grudnia trwać będzie Maraton Pisania Listów Amnesty International w Gdańsku i w Sopocie. Przyłącz się i napisz list, by wesprzeć konkretnych obrońców praw człowieka z różnych stron świata, prześladowanych, torturowanych i więzionych za swą działalność.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W 2021 roku w Gdańsku i w Sopocie będziemy pisać w dniach 7-12 grudnia. Uczestnicy Maratonu piszą listy w obronie 10 konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Tu możesz pisać listy:

-wtorek, 7 grudnia, w godz. 18 - 20 w Klubie Ziemia we Wrzeszczu

-środa, 8 grudnia, w godz. 18-20 w Sopocie, w Klubie Dwie Zmiany

-czwartek, 9 grudnia, w godz. 14-16 w Świetlicy Trójmiejskiej Krytyki Politycznej przy Nowych Ogrodach; w godz. 18 - 20 w Sztuce Wyboru w Garnizonie

-piątek - niedziela, 10-12 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności

W piątek, 10 grudnia, czyli dokładnie w Dzień Praw Człowieka, maraton w ECS zaplanowano w godz. 16 - 19. W trakcie maratonu odbędą się także warsztaty antydyskryminacyjne prowadzone przez edukatorki Grupy Lokalnej Amnesty International w Trójmieście Martę Wróblewską i Katarzynę Bebyn  (od godz. 16.30 do 18.30 w ECS na III piętrze).

W sobotę i niedzielę listy będzie można pisać od godz. 10 do 18 w Ogrodzie Zimowym ECS. 

Podczas Maratonu będzie można też podpisać się pod petycją Amnesty International „Żądamy godności na granicy” skierowaną do władz RP z apelem o dopuszczenie pomocy humanitarnej i medycznej oraz mediów do strefy nadgranicznej przy granicy z Białorusią.

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić życie ludzi. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie, a listy w obronie konkretnych osób lub grup, których prawa człowieka i wolności są naruszane, są skuteczne - podkreśla Krystian Kosiński, koordynator ds. aktywizmu Grupy Lokalnej Amnesty International w Trójmieście. - Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce, ale to także akcja globalna odbywająca się na wszystkich kontynentach.

Jeśli ktoś nie może przyjść na Maraton, może napisać list w domu i wrzucić go do amnestyjnej skrzyneczki usytuowanej w:

-siedzibie Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku (u. Gdyńskich Kosynierów 11), 

-restauracji i lokalem Tu Można Marzyć w Oliwskim Ratuszu Kultury

-w bibliotece Sopoteka przy dworcu PKP w Sopocie

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W 2020 roku w całej Polsce napisano ponad 179 tys. 500 listów. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak wielu ludzi w obronę praw człowieka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE