Pomnik zasłonili folią

i

Autor: M.Z-B

Pomnik poświęcony radzieckim żołnierzom miasto... zasłoniło folią. Mieszkańcy chcą jego likwidacji

2022-04-27 8:34

Pomnik poświęcony radzieckim żołnierzom miasto... zasłoniło folią. To w obawie o dewastacje pamiątkowej tablicy, która stoi przy ulicy Moniuszki w Sopocie. Jak podkreśla rzeczniczka sopockiego magistratu, Izabela Heidrich - miasto chce zmiany kontrowersyjnej tablicy. - Potrzebna jest jednak zgoda wojewody - dodaje urzędniczka.

- Tablice zostały zabezpieczone do czasu demontażu. Nie ulega wątpliwości, że konieczne jest podjęcie działań zmierzających do usunięcia z przestrzeni publicznej symboli ZSRR na dziedzictwo których powołuje się agresor - mówi urzędniczka.

Pomnik znajduje się kilkaset metrów od Cmentarza Żołnierzy Radzieckich. Zdaniem mieszkańców - to właśnie tam należałoby przenieść obelisk.

- To dotyczy tego samego tematu. A tam nikt go na pewno nie obleje farbą - mówi para sopocian. - Ja mijam ten pomnik kilka razy dzienni od czterdziestu lat. Jest paskudny - dodaje sopocianka.

Całkowitej likwidacji pomnika chce radny, Paweł Petkowski. W tej sprawie skierował interpelację do prezydenta Jacka Karnowskiego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE