Polacy MASOWO rezygnują z wakacji! Najnowsze dane zaskakują

2022-06-21 11:53
wakacje, lato
Autor: pixabay.com

Zainteresowanie wyjazdami wakacjami w Polsce jest o 32 proc. mniejsze niż rok temu - wynika z danych Nocowanie.pl. Najwięcej osób szuka zakwaterowania nad morzem, najpopularniejszą lokalizacją jest Władysławowo.

Według danych serwisu obecnie jest o jedną czwartą mniej zapytań o noclegi w lipcu niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zainteresowanie wyjazdami sierpniowymi jest nawet o połowę niższe.

Nieco ponad jedna czwarta osób szuka noclegów na wyjazd tygodniowy, a niecałe 4 proc. na dwutygodniowy. Na sześć dni planuje wyjechać 13 proc. turystów. Na podstawie już opłaconych zaliczek wyliczono, że średni koszt noclegów wyniesie 1902 zł za cały pobyt, a w przeliczeniu na jeden nocleg dla jednej osoby - 108 zł.

"Po dwóch latach pandemicznych ograniczeń zarówno turyści, jak i branża turystyczna liczyli na normalne wakacje. Tymczasem inflacja osiągnęła już poziom niemal 14 proc., pociągając za sobą wzrost kosztów życia, rosną też ceny m.in. energii i paliwa oraz raty kredytów hipotecznych. Zmagają się z nimi nie tylko sami turyści, ale również właściciele obiektów noclegowych, którzy oprócz tego jednocześnie muszą konkurować z tanimi ofertami zagranicznymi. Jednak ceny wycieczek zagranicznych również wzrastają. W tej sytuacji wielu Polaków wybiera ostrożność, odkłada decyzję o wyjeździe na ostatnią chwilę lub skraca długość planowanego urlopu"

– skomentował Tomasz Zaniewski z Nocowanie.pl.

Jak zaoszczędzić na wakacjach? Jest na to kilka PROSTYCH sposobów!

Ponad 70 proc. wyjeżdżających szuka zakwaterowania w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Najpopularniejszą lokalizacją jest Władysławowo. Zakopane (3 proc. zapytań) i Karpacz (1,5 proc. zapytań) to jedyne nienadmorskie miejscowości wśród 20 najczęściej wyszukiwanych. Wśród popularnych destynacji wyszukiwanych przez osoby zainteresowane wyjazdem nad morze są również Sarbinowo, Łeba, Pobierowo i Kołobrzeg.

 

Prawie 40 proc. turystów jest zainteresowanych wynajęciem domku, a 33 proc. myśli o rezerwacji kwatery lub pokoju. Małe zainteresowanie budzą gospodarstwa agroturystyczne – dotyczy ich tylko ok. 1,5 proc. wyszukiwań. Noclegu w hotelu szuka mniej niż 1 proc. wyjeżdżających - wynika z analizy.

Jedna czwarta turystów szuka zakwaterowania dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci. Ponad 17 proc. wyjeżdżających to pary dorosłych, a 16 proc. dwoje dorosłych z jednym dzieckiem. Niecałe 2 proc. szuka noclegów dla jednego dorosłego z jednym dzieckiem, a 1,5 proc. szuka opcji wyjazdu w pojedynkę.

Sonda
Gdzie spędzisz wakacje?
Najtańsze wakacje w 2022 roku
Listen to "Urlop aktywnie czy leniwie? Jak nie zmarnować wolnego?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE