Pogoda NAD MORZEM sierpień 2022. Jaka prognoza na długi weekend sierpniowy?

2022-08-13 10:28
Nadmorska plaża w Szczecinie? Jak na nią trafić?
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Nadmorska plaża w Szczecinie? Jak na nią trafić?

W tym roku długi weekend sierpniowy wypada od piątku 11 sierpnia do wtorku 16 sierpnia. To świetna okazja na szybki wypad nad morze. Jaka jest prognoza na długi weekend sierpniowy nad Bałtykiem? Czy będzie upał? Wyjaśniamy poniżej!

Pogoda NAD MORZEM sierpień 2022

W tym sezonie fale upałów są długie i intensywne, szczególnie na zachodzie i południu kraju, gdzie liczba dni upalnych dotychczas była najwyższa, podobnie jak wskazania termometrów. Nad morzem z kolei pogoda płatam nam figle, nie brakuje intensywnych opasów, silnych wiatrów i trąb wodnych! Co z najbliższym weekendem? Czy będzie okazja żeby poopalać się w długi weekend nad morzem? 

Długi weekend sierpniowy nad morzem 2022

Dobre informacje dla tych, którzy będą chcieli spędzić długi weekend nad Bałtykiem! W piątek (12.08) zarówno zasięg, jak i natężenie burz, zwiększą się. Spodziewamy się ich głównie po południu i wieczorem w województwach południowych, wschodnich i centralnych. To będzie kolejny niebezpieczny dzień w górach. Nad morzem z kolei będzie słonecznie, a termometry wskażą nawet 25 stopni. 

Najbardziej burzowo zapowiada się jednak weekend (13-14.08), ponieważ grzmieć i padać może już niemal w całym kraju. Te najbardziej intensywne zjawiska wystąpią między godziną 15:00 a 18:00, głównie we wschodniej połowie kraju. Na północy będzie podobnie. 

Może spaść do 15-30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 2-3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 70-80 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

- czytamy na portalu. 

W wolny poniedziałek (15 sierpnia) nie będzie wcale lepiej. Nad morzem będzie burzowo a termometry wskażą blisko 26 stopni. 

Sonda
Czy ceny nad polskim morzem są wygórowane?
PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE