Nowe obostrzenia na Pomorzu od soboty, 13.03.2021 r. Województwo zamknięte! LISTA ZMIAN

2021-03-13 2:20
Gdańsk
Autor: Pixabay Województwo pomorskie zamknięte. Nowe obostrzenia obowiązują od soboty, 13.03.2021 r.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na Pomorzu od soboty, 13.03.2021 r. obowiązują nowe obostrzenia. Województwo pomorskie, na wzór województwa warmińsko-mazurskiego, zostało zamknięte, ponieważ odnotowujemy coraz więcej nowych zakażeń koronawirusem, a liczba wolnych łóżek w szpitalach dramatycznie spada. Obecnie średnia dzienna liczba zachorowań na Pomorzu wynosi 48,7% na 100 tys. mieszkańców. To drugi wynik w kraju! Najbliższe tygodnie pokażą, czy wprowadzane zakazy zdały egzamin. Jakie obostrzenia obecnie obowiązują na Pomorzu? Co się zmieniło? Sprawdź!

Spis treści

  1. Województwo pomorskie zamknięte! Jakie obowiązują obostrzenia od soboty, 13.03.2021 r.?
  2. Województwo pomorskie zamknięte! Do kiedy nowe obostrzenia?
  3. Rząd zamyka kolejne województwa. Gdzie jeszcze będą obowiązywały restrykcje?
  4. Obostrzenia na Warmii i Mazurach przedłużone! Do kiedy restrykcje?
  5. Obostrzenia w pozostałych województwach. Do kiedy?
  6. Lockdown na Wielkanoc możliwy w całym kraju? Jest zapowiedź ministra zdrowia

Województwo pomorskie zamknięte! Jakie obowiązują obostrzenia od soboty, 13.03.2021 r.?

Koronawirus nie odpuszcza. Tylko w piątek, 12 marca na Pomorzu zanotowano 1 526 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zmarły 24 osoby. Poprzednie dni przyniosły równie mało optymistyczne dane, dlatego rząd zadecydował o zamknięciu województwa pomorskiego, na wzór województwa warmińsko-mazurskiego.

KLIKNIJ W GALERIĘ I SPRAWDŹ, JAKIE NOWE RESTRYKCJE OBOWIĄZUJĄ NA POMORZU OD SOBOTY, 13.02.2021 R. >>>

Województwo pomorskie zamknięte! Do kiedy nowe obostrzenia?

Restrykcje wprowadzone przez rząd obowiązują na Pomorzu od 13 do 28 marca 2021 r.

Rząd zamyka kolejne województwa. Gdzie jeszcze będą obowiązywały restrykcje?

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek, 11.03.2021 r na konferencji prasowej poinformował o zamknięciu dwóch kolejnych województw:

  • mazowieckiego,
  • lubuskiego.

Będą tam obowiązywały obostrzenia analogiczne jak w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Zmiany od 15 marca do 28 marca. Zamknięte województwa mazowieckie i lubuskie mają otrzymać 25 mln maseczek ochronnych.

Obostrzenia na Warmii i Mazurach przedłużone! Do kiedy restrykcje?

Województwo warmińsko-mazurskie było pierwszym w kraju, w którym, decyzją rządu, wprowadzono regionalizację obostrzeń. Od soboty, 27 lutego zamknięte są tam m.in. hotele, kina, teatry, obiekty sportowe i galerie handlowe. Uczniowie uczą się zdalnie. Przedłużone restrykcje w województwie warmińsko-mazurskim obowiązują do 28 marca 2021 r.

Obostrzenia w pozostałych województwach. Do kiedy?

W pozostałych województwach, zgodnie z decyzją rządu, dotychczasowe obostrzenia obowiązują do 28 marca. Oznacza to, że w reżimie sanitarnym otwarte są m.in.: galerie handlowe, muzea, kina, teatry, obiekty sportowe, stoki narciarskie. Nadal zamknięte są siłownie i kluby fitness, a restauracje mogą podawać posiłki tylko na wynos lub w dowozie. Uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie, pozostałych obowiązuje nauka zdalna.

Lockdown na Wielkanoc możliwy w całym kraju? Jest zapowiedź ministra zdrowia

Czy, podobnie jak w ubiegłym roku, na Wielkanoc czeka nas ogólnokrajowy lockdown? Do sprawy tej na konferencji prasowej w czwartek, 11 marca odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

– W perspektywie najbliższych tygodni może pojawić się taka sytuacja, że wprowadzane obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski – poinformował.

Podkreślił, by w myśl zasady „zostań w domu” ograniczyć wszelką aktywność do minimum.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE