Noc Bibliotek już w najbliższą sobotę! Tegoroczne hasło to „To musi się powieść”.

2022-09-29 8:54
biblioteka
Autor: EliFrancis/Pixabay.com

Już w najbliższą sobotę w naszym mieście odbędzie się VIII edycja Nocy Bibliotek. Wydarzeniu, które organizuje Biblioteka Gdynia, przyświeca w tym roku hasło „To musi się powieść”. W ramach inicjatywy filie Śródmieście i Chylonia Centrum przygotują atrakcje dla całych rodzin.

Co kryje się pomiędzy bibliotecznymi regałami, gdy czytelnie są już zamknięte? Jakie tajemnice skrywają nocą księgozbiory? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy VIII edycji Nocy Bibliotek w Gdyni.

1 października Biblioteka Gdynia zaprosi wszystkich zainteresowanych na wieczorną przygodę do swoich dwóch filii: Śródmieście i Chylonia Centrum. Wydarzenia w placówkach rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do godz. 20:00.

Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia obu filii po zmroku. Jakie tajemnice skrywają biblioteczne regały? Co znaleźć można w ich zakamarkach? O tym przekonają się uczestnicy wspólnego spaceru.

W Bibliotece Śródmieście zaplanowano ponadto:

  • tworzenie zakładek i przypinek,
  • słuchanie bajek czytanych przy świetle latarki,
  • wspólne malowanie gigantycznej kolorowanki.

Z kolei w Bibliotece Chylonia Centrum na gości czekać będą:

  • rozgrywki gry planszowej „Everdell”,
  • czytanie pod namiotem,
  • poszukiwanie zagubionych zapasów wiewiórek.

Szczegóły znaleźć można na stronie www.bibliotekagdynia.pl.

Sara James o udziale w amerykańskiej edycji „Mam Talent”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE