Nękał swoją partnerkę i jej matkę. Może trafić nawet na 12 lat za kratki

2022-12-02 12:43
Ćwiczenia służb w Warszawie
Autor: pixabay Ćwiczenia służb w Warszawie

Policjanci z Nowego Portu zatrzymali 39-letniego mężczyznę z Gdańska, który nękał swoją byłą partnerkę i jej matkę. Sprawca podpalił samochód pokrzywdzonej i uszkodził auto stojące obok. Straty szacowane są na łączną kwotę 65 tys. zł.

W poniedziałek, 28 listopada po północy policjanci odebrali zgłoszenie o pożarze dwóch pojazdów na jednej z ulic Nowego Portu. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do podpalenia bmw i na skutek tego zdarzenia, uszkodzony został także zaparkowany obok mercedes. Właściciele samochodów wycenili starty na łączną kwotę 65 tysięcy złotych.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, sprawdzili zapisy z kamer monitoringu i rozmawiali z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa i sprawcy 

– informuje gdańska policja.

Tego samego dnia kryminalni z Nowego Portu zatrzymali 39-latka podejrzanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podpalił bmw, należące do jego byłej partnerki.

Jak się też okazało, 39-latek od początku września nękał pokrzywdzoną oraz jej matkę. Sprawca nachodził kobiety w ich miejscu zamieszkania oraz wysyłał liczne smsy, w których groził byłej partnerce, chcąc zmusić ją do umożliwienia kontaktu z synem. Policjanci dowiedzieli się, że gdańszczanin 13 września zbił szybę w drzwiach pizzerii należącej do byłego pracodawcy, powodując starty na kwotę 680 złotych. 

Mundurowi przedstawili mu trzy zarzuty za stalking oraz zniszczenia mienia. Prokurator zawnioskował o aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do jego wniosku. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Stalking zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 8 lat, a w niektórych przypadkach nawet do lat 12. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więźnia.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku uporczywego nękania, jedyną metodą walki z tym przestępstwem jest zgłoszenie go policji.

Pamiętajmy, że jednorazowa sytuacja nie może być traktowana jako uporczywa. Warunkiem wypełnienia znamion przestępstwa stalkingu jest to, że poprzez nękanie sprawca wzbudza w pokrzywdzonym, uzasadnione okolicznościami, poczucie zagrożenia

- przestrzegają policjanci.

Węgiel w Porcie Gdańskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE