Napad na jubilera w Gdańsku. To oni mogą być sprawcami zuchwałej kradzieży w sklepie przy ul. Grunwaldzkiej. Zdjęcia i film z kamer monitoringu

2021-01-23 19:52 M.K.

Policjanci zabezpieczyli wizerunki trzech osób podejrzewanych o napad na sklep jubilerski, do którego doszło w piątek 22.01.2021 r. przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Rozpoznajesz tych ludzi? Mogą mieć związek z brutalnym atakiem na pracownice sklepu i kradzieżą biżuterii o wartości 80 tys. zł.

W piątek 22.01.2021 r. policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu.

Z informacji, które mają policjanci, wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli.

Czytaj relację właściciela sklepu jubilerskiego, w którym doszło do napadu >>>

Napad na jubilera w Gdańsku. Napastnicy mówili ze wschodnim akcentem

Policjanci poszukują trzech osób, które mówiły ze wschodnim akcentem.

- Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta. Policjanci cały czas szukają wizerunków osób na zapisach kamer z monitoringów, część z nich została już przeanalizowana i policjanci znaleźli na nich wizerunki trzech osób - mówią policjanci z KMP.

Napad na sklep jubilerski we Wrzeszczu. Rysopisy sprawców

Osoba nr 1 wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka ,ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki.

Osoba nr 2 Sylwetka wskazująca na mężczyznę , wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna) z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem.

Osoba nr 3 sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos- kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi

Śledztwo w sprawie napadu na sklep jubilerski w Gdańsku. Policja prosi o pomoc

Policjanci typują sprawców tego przestępstwa. Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Wykonali oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość. Każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.