Napad na jubilera w Gdańsku 22.01.2021. Zamaskowani sprawcy rozpylili gaz, ukradli biżuterię i uciekli. Poszukiwane są trzy osoby

2021-01-22 22:15 Patryk Rosiński Marlena Klepacz
Atak na jubilera w Gdańsku Wrzeszczu 22.01.2021
Autor: Patryk Rosiński

Napad na jeden z gdańskich sklepów jubilerskich! W piątek 22.01.2021 r. trzej zamaskowani sprawcy obezwładnili gazem sprzedawcę, kradli biżuterię i uciekli. Trwają poszukiwania sprawców. Do piątkowego późnego wieczora nie udało się ich ująć. Policja prosi świadków o pomoc.

Aktualizacja sobota 23.01.2021 r. Policja publikuje zdjęcia i film z monitoringu

Policjanci zabezpieczyli wizerunki trzech osób podejrzewanych o napad na sklep jubilerski, do którego doszło w piątek 22.01.2021 r. przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Rozpoznajesz tych ludzi? Mogą mieć związek z brutalnym atakiem na pracownice sklepu i kradzieżą biżuterii o wartości 80 tys. zł.

Czytaj więcej o najnowszych ustaleniach policji  dotyczących napadu na sklep jubilerski w Gdańsku i zobacz rysopisy sprawców >>>

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi

Napad na jubilera w Gdańsku 22.01.2021. Aktualizacja godz. 18

Policja wciąż szuka sprawców piątkowego napadu na sklep jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku-Wrzeszczu.

Skradziono towar o wartości około 80 tysięcy złotych.

- Za napadem stoją najpewniej trzy osoby - Relacjonuje nam współwłaściciel sklepu Waldemar Kozłowski.

Weszli i od razu udali się na zaplecze - mówi Waldemar Kozłowski. - Żona została przyduszona do ziemi. Jedna z trójki (kobiet pracujących w sklepie - dop. red.) pobiegła w kierunku precjozów ze złota. Tam były przede wszystkim bransoletki, łańcuszki oraz kolczyki i pierścionki.

Obława na sprawców napadu na jubilera 22.01.2021. Aktualizacja godz. 15.30

- Sprawców napadu na sklep jubilerki w Gdańsku Wrzeszczu nadal nie ujęto - mówi st.asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku. - Obława trwa.

Podczas napadu ucierpiały trzy pracownice sklepu. Jedna została odwieziona do szpitala.

Napad na sklep jubilerski w Gdańsku 22.01.2021. Sprawców było trzech

Policjanci z Gdańska w piątek 22.01.2021 r. przed południem otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu.

- Do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli biżuterię i uciekli - mówi st.asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku. - Policjanci przeglądają i zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu, zabezpieczają ślady, wykonują oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa. Na miejscu pracuje również przewodnik wraz z psem tropiącym.

Napad na jubilera w Gdańsku 22.01.2021. Policja prosi świadków o pomoc

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, policja prosi o kontakt z Komisariatem Policji III w Gdańsku przy ul. Białej 1 a.

  • Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego komisariatu 47 741 15 22, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki policji . Mozna też napisać maila na adres komendant.kp3@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Polecany artykuł:

Bezwzględny napad na staruszki