Myślisz gdzie popracować w wakacje? Zostań ratownikiem na trójmiejskiej plaży!

2021-04-06 19:20
pixabay.com
Autor: pixabay.com

Choć do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, Gdynia i Gdańsk już poszukują ratowników wodnych, którzy latem będą czuwać na trójmiejskich kąpieliskach. Zgłosić może się każdy. Sprawdzamy jakie są wymagania, wysokość zarobków oraz od kiedy i na jak długo potrzebne są ręce do pracy.

- O posadę mogą się starać osoby, które posiadają uprawnienia ratownika wodnego, kwalifikowaną pierwszą pomoc oraz przynajmniej jedno przydatne uprawnienie w ratownictwie wodnym - mówi Łukasz Iwański, kierownik obiektów nadmorskich w Gdańsku. Nie oznacza to jednak, że bez doświadczenia możemy sobie tylko pomarzyć o byciu ratownikiem. - Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, a nie ma jeszcze tych uprawnień, to zachęcamy do kontaktu z nami, wskażemy w jaki sposób uzyskać ten zawód - dodaje Iwański.

Ratownicy potrzebni są głównie na okres od końcówki czerwca, do końca sierpnia, czyli w czasie letnich wakacji szkolnych. Ze względu na sytuację pandemiczną, która najprawdopodobniej nie ustąpi do lata, ratownicy zostaną zaopatrzeni w dodatkową ochronę. - Ratownicy pracują w dodatkowym reżimie sanitarnym. W przypadku podejmowania udzielania pomocy stosują dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Zakładają rękawiczki, maseczki, przyłbice, okulary, kombinezony - wymienia Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Ile zarabia słoneczny patrol? Gdańsk proponuje 3500 złotych brutto za miesiąc oraz 22 dni pracy zarówno w lipcu jak i w sierpniu. Daje to około 159 złotych dziennie. Ponadto zapewniony jest też nocleg i pełen komplet odzieży. Dniówka w Gdyni jest o 17 złotych wyższa, wynosi 176 złotych. Więcej informacji na temat pracy ratownika w sezonie 2021 szukajcie w Gdańskim Ośrodku Sportu oraz Gdyńskim Centrum Sportu.