zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Praca

Jaki zawód jest najlepszy? Tego nie wiemy, ale wiemy, gdzie najwięcej zarobisz! Zobacz ranking

2023-03-21 14:10

Na wysokość wynagrodzenia wpłynie doświadczenie, wykształcenie, to, w jakiej miejscowości będziesz zatrudniony, ale przede wszystkim zawód jaki wybierzesz! Zobacz najlepiej zarabiające branże i konkretne zawody, które są tymi najbardziej opłacanymi w Polsce.

Kto zarabia najwięcej?

Przemysł to od lat branża w której zarabia się najwięcej. Dalej jest budownictwo, handel i transport. Dane pokazują jednak wspólne zarobki bez podziału na zawody. A jaki konkretnie zawód trzeba wybrać i o jakie stanowisko się starać, by znaleźć się w grupie najlepiej zarabiających? 

Najlepiej zarabiające zawody

Aby dowiedzieć się, ile wynoszą średnie zarobki z uwagi na profesje, należy cofnąć się do danych z 2020 r. (z tego roku pochodzą najświeższe dane). Jak podaje portal money.pl zwycięzca rankingu jest tylko jeden. Na pewno domyślacie się, kto zarabia najwięcej, dalsze pozycje mogą jednak zaskoczyć. Nasz ranking otwierają oczywiście: dyrektorzy generalni i zarządzający z przeciętną stawką 15 838,29 zł brutto. Jakie zawody są dalej? Zobacz galerię poniżej, podajemy średnie zarobki:

Pies sąsiada narobił pod jego oknem. Lekarze musieli ratować mu życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE