zdjęcie poglądowe Muszla w Gdyni po remoncie

i

Autor: Gdynia.pl

Gdyńska Muszla - co dalej z kultowym miejscem koncertowym?

2023-03-28 10:15

Charakterystyczny obiekt, wyremontowany, architektoniczna perełka, świetna lokalizacja - wydaje się, że to miejsce idealne do prowadzenia wielu biznesów. W gdyńskiej Muszli można organizować wydarzenia artystyczne na scenie plenerowej, jest też strefa gastronomiczna. Całość szuka nowego właściciela.

Muszla koncertowa nową odsłonę zyskała w 2019 roku. Budynek powstał w latach 50. ubiegłego wieku, a jego renowacja odbywała się przy ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Muszla została praktycznie zburzona, a następnie odbudowana w nowej formie. Bryła muszli została zachowana. Do historycznej kopuły, w której odbywają się koncerty, dobudowany został nowoczesny budynek zwracający uwagę ciekawą formą i wnętrzami nawiązującymi do charakterystycznych elementów gdyńskiego modernizmu. Dzięki temu uzyskano strefę restauracyjną i scenę, na której latem stanęły kawiarniane stoliki a od czasu do czasu zagościli na niej artyści.

Muszla koncertowa Gdynia nowe, stare miejsce na mapie miasta

Modernizację przeprowadziła gdyńska firma Investownia, której miasto wydzierżawiło obiekt na 20 lat. Spółka zaproponowała w licytacji 5 tys. zł netto za miesięczną dzierżawę miejsca. Ta kwota wciąż obowiązuje. 

Muszla to przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców. Będzie można u nas posłuchać muzyki na żywo czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, a nowo otwarta restauracja jest idealnym miejscem na spotkania

- mówiła Anna Wylężek, wiceprezes firmy Investownia przed październikowym otwarciem miejsca (2019 rok). 

Miejsce nie zdążyło się nawet rozpędzić i świat zatrzymała pandemia. Po miesiącach kryzysu z końcem września 2022 roku ogłoszono zawieszenie działalności.

Dlaczego? Odpowiedź prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy i będzie taka sama jak w przypadku wielu innych restauracji - nieustannie rosnące rachunki za prąd, gaz czy ceny produktów. Pozostanie w aktualnej formie sprawiłoby, że musielibyśmy również horrendalnie podnieść ceny lub obniżyć jakość (nie wyobrażamy sobie żadnej z tych opcji), a mimo to wciąż nie mielibyśmy zagwarantowanego "pewnego jutra"

- czytaliśmy w mediach społecznościowych Muszli Gdynia. 

We wpisie była zapowiedź nowego. "Wrócimy do Was całkowicie nowi. Nowy wystrój, nowa karta menu, nowy koncept, a może i nowa nazwa? ? Póki co nie zdradzimy szczegółów, jednak będziemy informować Was na bieżąco". 

Muszla Gdynia na sprzedaż

Minęło kilka miesięcy w sieci pojawiła się oferta sprzedaży muszli. Właściciele czyli Investownia szukają wspólnika, lub osoby, która w całości przejmie nieruchomość. 

Budynek oprócz części technicznych, socjalnych, garderoby dla artystów itp. posiada 3 niezależne sale, których aktualne funkcje to:

PARTER - drink bar z przekąskami posiadający wewnętrzną dobrze nagłośnioną kameralną scenę (w weekendy w nocy przemieniał się w lekko klubową atmosferę z małym parkietem w miejscu sceny)

PIĘTRO- jedna sala restauracyjno-kawiarniana i druga niezależna sala "wernisażowa” używana do imprez zamkniętych, eventów itp. z możliwością zamknięcia całego piętra i połączenia sal w 1 dużą imprezę zamkniętą (jak np. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia, Volvo Sailing Gdynia itp.)

Budynek ma ponad 750 m2, windę dla klientów, windę gastronomiczną, 2 duże tarasy na piętrze i znajdzie się tu miejsce dla 200 gości. Spółka posiada niezbędne koncesje.

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności jest możliwość przejęcia całego lub części wyposażenia.

- czytamy w ogłoszeniu. Cena określana w nim jako atrakcyjna to 2 800 000 złotych. W warunkach sprzedaży jest ponadto zaznaczone, że nowy właściciel ma przejąć miejsce w pakiecie większościowym lub 100 procent udziałów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE