policja

i

Autor: KMP Gdańsk

Gdańsk: Podejrzani o propagowanie faszyzmu są już w rękach policjantów. Czekają na zarzuty

2020-05-12 10:50

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nawoływanie do nienawiści oraz propagowanie poglądów faszystowskich. Sprawcy m.in. na murze oporowym przy ul. Białej, ogrodzeniu parku Kuźniczki oraz elewacji kamienicy przy ul. Wajdeloty nanieśli neonazistowskie symbole. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę, 3 maja, policjanci otrzymali zgłoszenie o neonazistowskich napisach na murach we Wrzeszczu. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo - śledczej, którzy zabezpieczyli ślady oraz zapisy z kamer monitoringu. Odbyły się także przesłuchania świadków.
Do zatrzymań doszło w poniedziałek (11.05) rano i po południu na terenie Gdańska. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, policjanci znaleźli odzież z emblematami świadczącymi o sympatyzowaniu mężczyzn z organizacjami o poglądach skrajnie nacjonalistycznych. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, w którym będą czekali na przesłuchanie i zarzuty.
Grozi im kara do dwóch lat więzienia. Dziś (12.05) zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE