Gdańsk: Jest krok w stronę modernizacji pobrzeża Motławy. Podpisano umowę na projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża

2020-06-19 13:54
Motława
Autor: mat. pras.

W marcu przyszłego roku powstanie projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Właśnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji, której koszt wyniesie ponad 407 tys. złotych.

Umowa, którą podpisano dotyczy opracowania projektu modernizacji Długiego i Rybackiego Pobrzeża, na odcinku od Mostu Zielonego do Bramy Straganiarskiej. Dokumentacja powstanie dla dwóch fragmentów. Pierwszy obejmuje odcinek od Mostu Zielonego do Żurawia, z uwzględnieniem rozwiązań w zakresie kładki na Wyspę Spichrzów naprzeciw ul. św. Ducha. Drugi to odcinek od Żurawia do Bramy Straganiarskiej.

Kiedy projekt będzie gotowy? Ile kosztuje? O szczegółach mówi Ewa Parafjanowicz-Potuczko z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Posłuchaj!

Modernizacja nabrzeży będzie polegała na wykonaniu nowej ścianki szczelnej i kolektora odprowadzającego wody opadowe z ul. Św. Ducha. W dokumentacji znajdzie się także projekt nowych murków. Projekt opracuje Zakład Projektowo Wykonawczy HABUD Sp. z o.o. Koszt opracowania wyniesie ponad 407 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa w marcu 2021 r.

Wspomniany projekt będzie uzupełnieniem koncepcji, która została przygotowana przez spółkę Granaria na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dokumentacja uwzględnia m.in. wymianę nawierzchni i barierek.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE