Gdańsk: Jechał „wężykiem” przed radiowozem. 37-letni obywatel Ukrainy był pijany i nie miał uprawnień

2021-01-15 14:58
policja
Autor: pixabay.com

Wczoraj rano funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierowcę opla, który był pijany i nie miał upewnień. Mężczyzna jechał przed radiowozem dwoma pasami ruchu tzw. wężykiem. Teraz 37-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po godzinie 7.00 rano na al. Armii Krajowej funkcjonariuszy ruchu drogowego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy opla. Kierujący, który jechał tuż przed radiowozem nieoznakowanym, zajmował dwa pasy ruchu, poruszając się od prawej do lewej krawędzi, tzw. wężykiem. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli, ponieważ podejrzewali, że kierowca jest pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało, że  stężenie alkoholu w organizmie 37- letniego  obywatela Ukrainy wyniosło 1,5 promila. Podczas sprawdzania danych mężczyzny, okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem. Kierowca opla został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu przy6 ul. Kartuskiej, celem wykonania z nim dalszych czynności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara więzienia do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE