Żołnierze i żołnierki 8. Kujawsko-Pomorskiej BOT zmieniają kolegów na granicy [AUDIO]

2021-12-28 15:37
Żołnierze i żołnierki 8. Kujawsko-Pomorskiej BOT zmieniają kolegów na granicy [AUDIO]
Autor: 8. Kujawsko-Pomorska BOT/wojsko-polskie.pl

Żołnierze i żołnierki z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej ruszyli pomóc służbom mundurowym na granicy polsko-białoruskiej. Na patrolowaniu spędzą najbliższe dwa tygodnie.

Kolejne oddziały Wojsk Obrony Terytorialnej wspomogą Straż Graniczną. Działania na linii Polska-Białoruś praktycznie od początku wspierają także żołnierze i żołnierki z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednym z pierwszych zadań grupy było monitorowanie terenu przygranicznego z pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Później terytorialsi wspierali 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej przy doświetlaniu granicy oraz 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej w patrolach wodnych na rzece Bug.

Jak toruńscy żołnierze i żołnierki WOT wesprą służby na granicy? Mówi ppłk Maciej Hulisz, dowódca 81. BLP w Toruniu

Oprócz akcji "Silne Wsparcie", 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej jednocześnie realizuje operację "Trwała Odporność". Polega ona na wsparciu służb medycznych przy walce z pandemią. To także przewozy seniorów-kombatantów na szczepienia, transport butli z tlenowych oraz patrole realizowane z policją, które mają zwiększyć bezpieczeństwo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE