Zmiany kadrowe na Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu. Znamy nowe kierownictwo

2023-01-24 8:40
Policja
Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę w toruńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robertowi Murawskiemu oraz powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu kom. Arkadiusza Góreckiego.

W minioną sobotę (21 stycznia) na Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zebrała się kadra kierownicza policji powiatu toruńskiego oraz pracownicy cywilni. Powodem tego niecodziennego spotkania były zmiany kadrowe w tutejszej jednostce. Do Torunia przybył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz ze swoim nowym Zastępcą.

Nadinsp. Piotr Leciejewski powierzył pełnienie obowiązków nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu.

Rozkaz personalny z jego rąk odebrał dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski.

Kolejny rozkaz, tym razem o powołaniu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu odebrał dotychczas pełniący obowiązki na tym stanowisku kom. Arkadiusz Górecki.

Zmiana Szefa toruńskiej policji nastąpiła w związku z odejściem z tutejszej jednostki insp. Małgorzaty Jorki, której powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Po części oficjalnej nie obyło się bez gratulacji dla nowych Komendantów, ale także gratulacji i podziękowań za wieloletnią udaną współpracę z odchodzącą z komendy miejskiej insp. Małgorzatą Jorką.

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski od początku swojej ścieżki zawodowej związany jest z Toruniem. Swoje pierwsze kroki w służbie stawiał w 1999 roku w wydziale prewencji. Od 2001 roku nieprzerwanie związany jest z pionem kryminalnym. Od 2015 roku obejmował stanowiska kierownicze. W marcu ubiegłego roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, nadzorującym pion kryminalny.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu kom. Arkadiusz Górecki swoją służbę rozpoczął w warszawskich oddziałach prewencji w roku 2002. Następnie od 2003 do 2017 roku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. Wyspecjalizował się w prewencji, ruchu drogowym i zarządzaniu kryzysowym. Od 2017 roku pełnił funkcje kierownicze w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście. Od listopada ubiegłego roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta miejskiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE