Zimna Zośka bezlitosna dla ogrodników. Idzie mróz!

i

Autor: www.pixabay.com Przy gruncie do -4 stopni mrozu!

"Zimna Zośka" bezlitosna dla ogrodników. Idzie mróz!

2022-05-17 19:17

"Zimna Zośka" lub "zimni ogrodnicy" - to zjawisko klimatyczne, częste w naszej szerokości geograficznej, gdy w połowie maja do Europy Środkowej zaczyna napływać zimne powietrze z obszarów polarnych. Temperatura z dnia na dzień może spaść nawet o 10 stopni. W nocy znów przymrozi!

Jak wynika z prognozy meteorologicznej, przymrozki w Toruniu i powiecie toruńskim są spodziewane od północy we wtorek (17.05) do godz. 7.00 w środę, 18 maja. Przewidywany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie -3°C. Jeszcze chłodniej może być ze środy na czwartek. Wówczas, temperatura przy gruncie może spaść do nawet -4°C.

Wszystko wiec wskazuje na to, że decyzja działkowiczów i ogrodników z Torunia i powiatu toruńskiego, którzy postanowili zaczekać z nasadzeniami i wysiewami ciepłolubnych roślin aż do 20 maja, gdy minie ryzyko dużych ochłodzeń - była w pełni słuszna i uzasadniona. Prognozy Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz tamtejszego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego mówią, że czekają nas co najmniej dwie zimne, a mówiąc wprost - mroźne noce. Na minusie - i to do czterech stopni poniżej zera - może być do nocy ze środy na czwartek (18/19.05). Prognozę dla Torunia możecie śledzić bezpłatnie - TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE