Kujawsko-pomorskie Ścieżki Pamięci, czyli historia na planszówkach

i

Autor: Mariusz Luda Na planszówkach poznamy historię XX wieku w pięciu miastach prezydenckich regionu

Kujawsko-pomorskie "Ścieżki Pamięci", czyli historia na planszówkach

2022-05-17 18:53

Jak często idąc do szkoły, sklepu czy pracy mijamy pomniki i tablice pamiątkowe? Czy zwracamy uwagę na miejsca pamięci narodowej? Grę przygotowano głównie z myślą o uczniach kujawsko-pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Po sukcesie edycji toruńskiej w roku 2015 - czas na nową odsłonę i nowe miasta. W sumie, na planszówkach poznamy historię XX wieku w pięciu miastach prezydenckich regionu.

Jest Bydgoszcz, Toruń i Włocławek, a wkrótce dołączy Grudziądz i Inowrocław - Kujawy i Pomorze mają własną grę edukacyjną, która wiedzie po "ścieżkach pamięci".​ Są karty memory, a na nich najważniejsze miejsca, które wpisały się czasami w tragiczną historię Polski XX wieku.

Gra nie tylko dostarcza rozrywki, ale także przekazuje konkretną wiedzę historyczną o dziejach miast regionu i Polski w minionym stuleciu. Pokazuje, jak przeszłość styka się z teraźniejszością i jak ściśle historia regionalna wiąże się z historią ogólnopolską. Uczy patriotyzmu i szacunku dla „małej” i „dużej” Ojczyzny. Wreszcie, ścieżki pamięci to gra edukacyjna nie tylko o przeszłości, ale także o współczesnych miastach, takich jak Bydgoszcz, Toruń i Włocławek, a wkrótce również Grudziądz i Inowrocław - informuje Marcin Swaczyna, kierownik Biura ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Ścieżki Pamięci na Kujawach i Pomorzu

Poznaj miejsca pamięci narodowej w prezydenckich miastach regionu związane z historią XX wieku! - zachęcają wydawcy gry, czyli pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!