Swojskie przetwory

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Toruniu Pyszne, swojskie produkty

Zdrowa żywność od lokalnych producentów. Podpowiadamy jak ją zdobyć

2022-09-27 14:00

W czasach masowej produkcji jedzenia oraz szybkiego rozwoju fast food'u coraz trudniej kupić pełnowartościową i zdrową żywność. Problemem bywa dotarcie do producentów, a oni zaś mają problemy z dystrybucją swoich produktów. W regionie działa jednak program dla rolników oraz sklep internetowy Lokalna Żywność.

Warto zajrzeć do sklepu internetowego Lokalna Żywność. To miejsce, gdzie dostępne są produkty pochodzące bezpośrednio od lokalnych rolników, pozbawione chemicznych dodatków. W ofercie nowości: podnoszący odporność pyłek pszczeli, prażone jabłko czy tradycyjna wędzona kiełbasa krakowska. Okienko zakupowe rusza już w najbliższy poniedziałek 26 września i będzie otwarte do 3 października. Odbiór zamówień możliwy będzie 6 października w trzech lokalizacjach w Toruniu.

1. na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,

2. budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,

3. Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

Kiełbasa krakowska

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Toruniu Swojska kiełbasa krakowska

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected].

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.