Z Kopernikiem dla Klimatu. Młodzi torunianie wyszli na ulice [AUDIO]

2021-09-24 17:31

Z Kopernikiem dla Klimatu wyszli dziś toruńscy młodzi, by pokazać, że nie zgadzają się z polityką prowadzoną przez Polskę. Dotknęli także problemów lokalnych tj. planu adaptacji Torunia do zmian klimatycznych oraz wycinki Pięknego Lasu na Wrzosach.

Protestują młodzi, ale mieli sporą grupę wspierających ich dorosłych. Dziś (24.09.) w południe w samym sercu toruńskiej starówki odbył się strajk "Z Kopernikiem dla Klimatu". Młodzi chcieli ponownie zwrócić uwagę na problemy globalne, takie jak katastrofa klimatyczna i bierność polskich polityków w tym temacie. Oprócz tego pojawiły się lokalne akcenty aktywistów. Na miejscu można było podpisać petycję skierowaną do prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego w sprawie zapewnienia mieszkańcom bezpiecznej przyszłości w naszym mieście. Wśród osób przemawiających pojawili się także przedstawiciele Zielonych Wrzosów, którzy zachęcali do wsparcia walki o Piękny Las.

Posłuchaj naszej relacji ze strajku "Z Kopernikiem dla klimatu"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE