Wybierz się na pocovidowy spacer z psiakiem z toruńskiego schroniska

i

Autor: Marta Łazarska

Wybierz się na pocovidowy spacer z psiakiem z toruńskiego schroniska

2021-05-28 14:42

Niezależnie od tego, czy masz za sobą szkolenie - już w najbliższą niedzielę będzie okazja by wyjść na spacer z podopiecznym toruńskiego schroniska. Placówka ponownie rusza z taką inicjatywą, bo za każdym razem wywołuje ogromne zainteresowanie. A to cieszy nie tylko opiekunów, ale przede wszystkim schroniskowe czworonogi.

To piąty raz, kiedy mieszkańcy będą mogli wziąć na spacer podopiecznych toruńskiego schroniska. Akcja za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem, na tyle, że czworonogi wychodzą poza placówkę nawet kilka razy. To okazja do tego, by sprawdzić się w przyszłej roli "wyprowadzacza". Schronisko poza szczególnymi dniami, pozwala na spacery wyłącznie tym, którzy przeszli specjalne szkolenie.

W spacerach mogą wziąć udział całe rodziny. Jednak to osobie pełnoletniej zostanie przekazany pies. Dodajmy, że będzie on specjalnie dobrany do naszego charakteru oraz możliwości. Osoby bardziej aktywne będą mogły liczyć na podopiecznego, który lubi pobiegać. Na miejscu, oprócz kompana spaceru, otrzymamy smycz oraz worki na odchody. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo zainteresowanie taką akcją jest za każdym razem bardzo duże. Ze względu na stan epidemii - należy zachować dystans.

Akcja odbędzie się w niedzielę (30.05.) w godzinach 12:00-15:00 przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Więcej na temat wydarzenia przeczytacie TUTAJ.