Wiecha na Młynie Kultury w Toruniu. Placówka rozkręci się latem [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-10-06 20:15

Ostatnia krokiew położona, czas więc na wiechę. Symboliczny wieniec zawisł na szczycie Młyna Kultury. To przyszła siedziba kilku placówek kulturalnych i edukacyjnych z Torunia. Będzie tu Centrum Komiksu, scena teatralna i koncertowa, duże przestrzenie wystawiennicze. Młyn Kultury ma być gotowy do lata przyszłego roku. Póki co, pandemia koronawirusa inwestycji nie zaszkodziła.

Na razie prace idą zgodnie z planem. Przypomnijmy, że nowym planem, bo w trakcie budowy zmieniano projekt. Pierwotnie dawne Młyny Richtera miały być wyremontowane i dostosowane do potrzeb placówek, jednak konieczne było wyburzenie i wybudowanie niemal od podstaw. Opłaciło się - przekonuje marszałek województwa Piotr Całbecki. Z kolei wykonawca przyznaje, że budowy nie przystopował nawet koronawirus.

Posłuchaj, na jakim etapie jest budowa Młyna Kultury:

Do Młyna Kultury przeniosą się Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, mediateka Książnicy Kopernikańskiej oraz filia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. W sześciokondygnacyjnym budynku będzie duża scena, Centrum Komiksu, przestrzenie wystawiennicze, multimedialne, miejsca warsztatowe, sale prób, czytelnie, a na parterze miejsca ogólnodostępne z kawiarnią i szatnią.

Posłuchaj pomysłów na Młyn Kultury:

Otwarcie Młynów Kultury przy ulicy Kościuszki 77 planowane jest na lato przyszłego roku. Koszt budowy 31 milionów złotych, niemal połowa to środki unijne. Dodajmy, że w dawnych Młynach Richtera jest też Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży (obecnie pełniące rolę miejsca kwarantanny zbiorowej na czas pandemii SARS-CoV-2 oraz obok "minikopernik", czyli Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Nowy blask domu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...