Więcej miejsca na sztukę w Toruniu. CSW się rozrasta

2021-12-31 19:22
Więcej miejsca na sztukę w Toruniu. CSW się rozrasta
Autor: Archimedia architekci & inżynierowie

Centrum Sztuki Współczesnej zyska nowy budynek. Znajdzie się w nim miejsce na przechowywanie kolejnych dzieł sztuki. Ponadto do dyspozycji placówki będzie również między innymi ciemnia fotograficzna.

Nowy pawilon stanie na tyłach głównego gmachu CSW. Jego forma architektoniczna będzie dopasowana do stylistyki istniejącej części obiektu – zadbali o to architekci z poznańskiej pracowni Archimedia. Do dyspozycji CSW zostanie oddane ponad 1400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, warsztatowej i administracyjnej. W nowej części znajdą się również sale przeznaczone dla działu edukacji i przestrzenie wyposażone w sprzęt multimedialny.

Więcej miejsca na sztukę w Toruniu. CSW się rozrasta
Autor: Archimedia architekci & inżynierowie

Nowa część będzie połączona z głównym gmachem za pośrednictwem łącznika znajdującego się na wysokości pierwszego piętra. Co ciekawe, w procesie projektowym wzięto również pod uwagę możliwość połączenia budynku z Europejskim Centrum Filmowym Camerimage, który ma powstać po sąsiedzku do 2025 roku.

Nowy obiekt zostanie wybudowany przez firmę Girder sp. z o.o. z Włocławka. Wykonawca ma 14 miesięcy na przeprowadzenie robót. Inwestycja pochłonie 15 821 679 złotych, z czego ponad 11 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE