Wacław Kuczma odchodzi z toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej! [AUDIO]

2020-05-29 13:01
Planuje zakończyć współpracę z CSW 15 lipca.
Autor: Marta Łazarska Od lewej - Marek Żydowicz i Wacław Kuczma

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej odchodzi ze swojego stanowiska. Wacław Kuczma pełnił je od 2015. Przez te kilka lat sprowadził do CSW takie nazwiska jak m.in. Marina Abramovic, David Lynch czy Bryan Adams.

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski przyjął nominację Komisji Konkursowej, która zadecydowała, że dyrektorem Muzeum Okręgowego ma zostać Wacław Kuczma. Przypomnijmy, że oficjalnie jest on wciąż głową Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Eska - swoją rezygnację składał będzie prawdopodobnie już w poniedziałek. Zanim oficjalnie opuści CSW chce domknąć kilka spraw, w tym sprawy remontowe w budynku. Swoje odejście Wacław Kuczma planuje na 15 lipca.

Posłuchaj co o swojej decyzji, przyszłych planach powiedział Wacław Kuczma

Wacław Kuczma przez kolejne 4 lata będzie Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że przed laty tą placówką kierował jego ojciec, Rajmund, który jest honorowym obywatelem tego miasta. To niejedyne powiązania Kuczmy z Bydgoszczą. W latach 1993-2003 był prezesem Stowarzyszenia Artystycznego Wieża Ciśnień. Zaś między 2002 a 2015 roku kierował Galerią Miejską bwa. W grudniu 2015 zaczął kierować toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Za jego kadencji w CSW pojawiły się prace takich artystów jak: Marina Abramović, David Lynch, Natalia LL czy Bryan Adams.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE