W tym centrum będą kształcić studentów pielęgniarstwa. Nowoczesna placówka w Toruniu

2022-01-19 7:45

W Toruniu powstało Centrum Symulacji Medycznej – nowoczesny ośrodek kształcenia pielęgniarskiego. Placówka została otwarta przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 c. To część działającego w Toruniu Kolegium Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Budynek przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 c został zaadaptowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, szkoleniowy oraz system audiowizualny w ramach projektu unijnego o wartości blisko 2,5 miliona złotych, współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mają tu do dyspozycji sale symulacyjne niskiej, pośredniej i wysokiej wierności, a w nich w różnego typu symulatory, umożliwiające ćwiczenie rzeczywistych sytuacji, z jakimi styka się personel medyczny w szpitalach i przychodniach.

Na bardzo realistycznych fantomach i trenażerach, przy użyciu nowoczesnych technologii komputerowych adepci pielęgniarstwa mogą trenować czynności ratownicze i codzienne obowiązki pielęgnacyjno-opiekuńcze: od mierzenia pacjentom parametrów życiowych, poprzez higienę i podawanie leków, po obserwację i diagnozowanie stanu podopiecznych. Sprzęt audiowizualny umożliwia nagrywania sesji symulacyjnych i ich późniejsze analizowanie z prowadzącymi zajęcia. Ośrodek ma też sale przystosowane do egzaminowania słuchaczy (m.in. egzamin OSCE).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE