W Toruniu działa już Majsterkownia. Można w niej naprawiać i projektować

2021-09-22 17:44
W Toruniu działa już Majsterkownia. Można w niej naprawiać i projektować
Autor: Centrum Aktywności Lokalnej Willa z Pasją

Szlifowanie nogi od stołu lub tworzenie nowej wersji starej komody - wszystko to torunianie mogą zrobić w Majsterkowni. Przy ulicy Podgórnej znajdziemy warsztat, który jest nie tylko dla złotych rączek.

Majsterkownia to miejsce, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Projekt takiego miejsca powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Warsztat, w którym możemy naprawiać, dłubać czy projektować dostępny jest w poniedziałki i środy. Na miejscu czeka na nas nie tylko profesjonalny sprzęt, ale i osoba, która pomoże go obsłużyć. W pierwszych tygodniach działalności torunianie na ulicę Podgórną ruszyli z drobnymi naprawami.

- Dla mieszkańców udostępniamy pilarki formatowe, spawarkę, kompresory czy drukarkę 3D. Są też małe sprzęty, np. wiertarki, wkrętarki oraz szlifierki. To miejsce nie tylko do napraw, ale i do wcielania w życie własnych wizji. Często nie mamy w naszym mieszkaniu miejsca na cały specjalistyczny warsztat. Tu wystarczy wcześniej się zapisać i można działać - powiedziała nam Monika Bartlińska z Lokalnej Grupy Działania dla Miasta Torunia​

Torunianie z punktu mogą korzystać bezpłatnie. Dodatkowo raz w miesiącu w Majsterkowni prowadzone są warsztaty, na których nauczymy się tworzyć różne przedmioty. Za uczestnikami jest już tworzenie drewnianych zabawek czy linorytów. Już w najbliższą sobotę (25.09.) będzie okazja by nauczyć się jak stworzyć kreatywną lampkę.

Regulamin oraz formularz, w którym możecie się zapisać na konkretny termin znajdziecie na stronie Centrum Aktywności Lokalnej "Willa z Pasją".