Tylu zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim nie było! 162 przypadki, Toruń na czele listy [WIDEO]

2020-09-25 13:17 MWR
Rekord zakażeń w regionie
Autor: M.Witt-Ratowska

Najtrudniejsza sytuacja panuje w domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach w powiecie włocławskim. To duże ognisko zakażeń, powołano sztab kryzysowy, który ma wspierać działania w placówce. Najwięcej przypadków jest właśnie w powiecie włocławskim - 20, tyle samo w Toruniu oraz 17 w powiecie aleksandrowskim.

W sprawie Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach powołano sztab kryzysowy, personelowi w opiece nad chorymi ma pomóc Wojsko Obrony Terytorialnej. DPS w Wilkowiczkach liczy 150 osób, razem z pracownikami. Placówka opiekuje się stacjonarnie dorosłymi niepełnosprawnymi intelektualnie mężczyznami.

Ostatni dobowy raport zakażeń w regionie jest rekordowy. Po raz pierwszy pojawiła się liczba trzycyfrowa. Najwięcej potwierdzonych przypadków odnotowano w powiecie włocławskim oraz Toruniu - po 20. Kolejny na liście jest powiat aleksandrowski 17, potem powiat toruński 14, Bydgoszcz 13, powiat żniński 11, Inowrocław 6, po 4 przypadki z Włocławka oraz powiatów inowrocławskiego, lipnowskiego, nakielskiego, po 3 z bydgoskiego, rypińskiego, radziejowskiego, po 2 z Grudziądza i powiatów brodnickiego i mogileńskiego oraz po 1 przypadku ze świeckiego, tucholskiego i wąbrzeskiego. Sanepid ustala dane jeszcze 24 osób.

162 przypadki to bardzo dużo, działania sztabu mają na celu stabilizację tej sytuacji, a szczególnie współpracę ze szpitalami i miejscami, gdzie mogą być przyjmowani ci chorzy, a więc szpitale, izolatoria, specjalne oddziały - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Powiększamy ilość miejsc, które są niezbędne. Ale żeby zapanować nad tą chorobą i jej rozprzestrzenianiem, należy wrócić do dystansu społecznego, noszenia maseczek ochronnych, stosowania środków do dezynfekcji.

Nowe zakażenia koronawirusem w kujawsko-pomorskiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W szpitalach na terenie województwa przebywa około 170 pacjentów z COVID-19, w tym 30 w stanie ciężkim. W Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu obecnie jest prawie 40 osób zakażonych. W Polsce padło kolejny rekord dobowy - to aż 1587 przypadków SARS-Cov-2.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.