Tragedia we Włocławku

i

Autor: TOMASZ KWASEK/REPORTER, Flickr

Tragedia

Tragedia w szpitalu. We Włocławku zmarła ciężarna kobieta. Była w zaawansowanej ciąży!

2024-02-23 10:18

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku zmarła 34-letnia kobieta, która była w zaawansowanej ciąży. Dziecka również nie udało się uratować. Młoda kobieta była w siódmym miesiącu ciąży. Ta tragiczna historia poruszyła internautów w całej Polsce. Obecnie sprawę bada prokuratura. Szczegóły poniżej.

Zmarła młoda kobieta i jej dziecko

Dziennikarze z serwisu wloclawek.naszemiasto.pl przekazali tragiczne wieści. Według doniesień, 21 lutego 2024 roku odbył się pogrzeb 34-letniej kobiety oraz jej dziecka. Pacjentka Szpitala Specjalistycznego we Włocławku była w siódmym miesiącu ciąży. Dyrektorka placówki medycznej Karolina Welka przekazała mediom, że trwa prokuratorskie postępowanie wyjaśniające. Nie jest jasne, czy dziecko zmarło w szpitalu, czy wcześniej. Szefowa szpitala potwierdziła, że młoda kobieta z całą pewnością zmarła na terenie szpitala.

Sprawę śmierci 34-latki bada prokuratura

Prokuratura prowadzi tę sprawę pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Jej pracownicy kontrolują, czy w tym przypadku nie doszło do błędu lekarskiego. Niewykluczone, że sprawa trafi do województwa pomorskiego. Co na to prokuratura?

- Przeprowadzono sekcję zwłok, czekamy na wyniki. Gromadzona jest dokumentacja medyczna, część jest już zabezpieczona. Rozważane jest przekazanie sprawy do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku - poinformował serwis wloclawek.naszemiasto.pl prokurator Arkadiusz Arkuszewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Do tej tragicznej sprawy będziemy wracali. Śmierć kobiet w ciąży zawsze budzi duże emocje i jest przyczyną silnej krytyki systemu opieki zdrowotnej w Polsce - szczególnie sektora porodowego. Rodzinie oraz bliskim 34-latki składamy szczere i głębokie kondolencje.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia na dk 10. Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym nie żyje jedna osoba

Kobieta w ciąży i rak
Listen on Spreaker.