Torvelo od piątku. Walentynki na rowerze?

2020-02-13 12:08

Po 1,5 miesięcznej przerwie – powraca Torvelo, czyli Rower Miasta Torunia. W tym czasie przeszły przegląd i liczne modernizacje, bo uruchomione w lipcu zeszłego roku rowery – często padały ofiarą wandali. Zdarzało się, że operator znajdował jednoślady w częściach.

Pierwszy raz w tym roku, na rowery Torvelo będzie można wsiąść w Walentynki, 14 lutego i być może wyruszyć na randkę marzeń – informuje operator na swojej stronie internetowej, www.torvelo.pl. 

Ilu mieszkańców wypożyczy je w tym roku? Przez pięć miesięcy ubiegłego, system zanotował grubo ponad 120 tysięcy wypożyczeń. Korzystało z nich blisko 12 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Najwięcej wypożyczeń zanotowano w centrum, na Placu Rapackiego, Wałach gen. Sikorskiego, Broniewskiego, Szosie Chełmińskiej i na Bażyńskich.

Dziś system Torvelo to blisko 50 stacji i 450 rowerów, w tym 10 elektrycznych. Operatorem jest firma Bike’u, która za blisko 7 milionów złotych podpisała z miastem czteroletnią umowę, ważną do roku 2023.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE