Toruńskie CSW rośnie. Kiedy nowe przestrzenie zostaną udostępnione?

2022-11-11 18:41
Toruńskie CSW rośnie. Kiedy nowe przestrzenie zostaną udostępnione?
Autor: Michał Kaproń

Magazyn dzieł sztuki, przestrzenie dla edukatorów, pracownia fotograficzna - wszystko to ma pomieścić nowe skrzydło toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

Nowy obiekt na tyłach gmachu Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu nabiera kształtów. Budowa zaliczyła drobny poślizg, ale trudności zostały już pokonane, mówi pełniąca obowiązki dyrektorki CSW, Anna Kompanowska:

Rzeczywiście mieliśmy na początku trochę komplikacji, one spowodowały to opóźnienie, ale to były takie problemy techniczne związane z kolizją energetyczną. Trzeba było przekładać kabel, ale to wszystko już na szczęście za nami i sprawnie firma Girder stawia nam nowy budynek.

Budynek ma jeszcze w tym roku zostać zadaszony, a w pierwszych miesiącach przyszłego roku doczeka się wykończenia i wyposażenia. Szczególnie newralgicznym punktem jest wyposażenie specjalistycznego magazynu studyjnego - sprzęty mają być zamawiane w osobnych przetargach.

Mamy nadzieję, że do końca czerwca uda się wyposażyć budynek i pewnie po wakacjach będziemy już mogli wejść tam z edukatorami i ustalać plany na jesień - dodaje Anna Kompanowska.

Więcej miejsca na sztukę w Toruniu. CSW się rozrasta
Autor: Archimedia architekci & inżynierowie

Budowa nowego skrzydła CSW według projektu pracowni Archimedia z Poznania pochłonie ponad 15 milionów złotych, z czego większość pochodzi ze środków unijnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE