Toruńska filozofka o kryzysie klimatycznym: Laboratorium Myśli z prof. Ewą Bińczyk

i

Autor: Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Toruńska filozofka o kryzysie klimatycznym: Laboratorium Myśli z prof. Ewą Bińczyk

2022-01-29 18:35

Do Dworu Artusa wraca cykl spotkań pt. Laboratorium Myśli. Tym razem będzie okazja do pochylenia się nad losem naszej planety w trakcie spotkania z filozofką prof. Ewą Bińczyk.

Profesor Ewa Bińczyk w swojej pracy naukowej zajmuje się filozoficznymi założeniami ekonomii ekologicznej, a także zagadnieniem tzw. filozofii środowiskowej. Poniedziałkowe spotkanie w Dworze Artusa ma służyć poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy w 2022 roku jesteśmy jeszcze w stanie skutecznie zareagować na pogłębiający się kryzys klimatyczny i tym samym uratować naszą planetę przed zagładą.

Do podjęcia tego tematu sprowokował nas film „Nie patrz w górę”, który w bardzo ciekawy sposób, choć satyryczny, pokazuje kwestię braku wiary w to, co może się za chwilę stać. Oczywiście mamy tam grubymi nićmi szytą satyrę, ale wszyscy wiemy, czego to dotyczy – tego, że naukowcy od wielu lat wieszczą katastrofę klimatyczną, a my zamiast przejąć się tym, odsuwamy te czarne myśli od siebie i z ekologią, delikatnie mówiąc, wielu z nas jest mocno na bakier – mówił nam dyrektor Dworu Artusa Łukasz Wudarski.

Cykl Laboratorium Myśli jest efektem współpracy Dworu Artusa i Fundacji Stabilo. Spotkanie z prof. Ewą Bińczyk odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godzinie 18:00 w Sali Małej Dworu Artusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE