Toruń: uchodźcy z Ukrainy jeszcze do końca czerwca bez biletu MZK

2022-05-06 20:25
Zmiany w rozkładach jazdy MZK w Toruniu
Autor: MZK w Toruniu

Obywatele Ukrainy jeszcze przez kolejny miesiąc będą mogli jeździć miejską komunikacją bez biletu. Dlaczego nie dłużej?

Chodzi o pieniądze z budżetu państwa, które mogłyby popłynąć do Torunia w ramach zwrotu kosztów poniesionych przez samorząd. Kwestia ta regulowana jest ustawowo, ale interpretacja przepisów nie jest jasna, mówi prezydent Torunia Michał Zaleski:

Czekamy jeszcze na wyjaśnienie, czy funkcjonowanie tej ustawy będzie uprawniało Toruń do ubiegania się o pozyskanie środków finansowych, które wynikają z ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Jeżeli tak, to oczywiście będę prosił Radę Miasta o kolejne przedłużenie tej uchwały. Jeżeli natomiast okaże się, że nie – wówczas przejdziemy na inny system polegający na zakupie biletów dla uchodźców, przekazywania im tych biletów i na podstawie faktur z tych zakupów będziemy wnioskowali o pomoc z budżetu Państwa.

Projekt uchwały w sprawie przedłużenia do końca czerwca uprawnienia do darmowych przejazdów trafi pod obrady rady miasta na sesji w najbliższy czwartek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE