Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

Toruń. Potrącił kobietę i uciekł! Policja złapała go w drodze za granicę

2022-10-31 13:12

W piątek (28.10) na ul. Dziewulskiego w Toruniu, na przejściu dla pieszych doszło do tragicznego wypadku. 36-latek kierujący osobowym saabem potrącił 81-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i próbował wyjechać z kraju.

W piątek (28.10) około godz. 18:15 na ul. Dziewulskiego (Rubinkowo) na wysokości bloku nr 34 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że osobowy saab potrącił 81-latkę. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kobieta kilka godzin po zdarzeniu zmarła w szpitalu.

Auto, którym poruszał się sprawca zostało porzucone kilkaset metrów dalej. Samochód był na zagranicznych numerach rejestracyjnych, co znacznie utrudniło funkcjonariuszom dotarcie do kierowcy. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą przystąpili do ustaleń i poszukiwania sprawcy. Tak natrafili na trop 36-latka, który na co dzień przebywa za granicą. Mężczyzna 4 dni przed zdarzeniem przyjechał do Polski z Belgii. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna będzie chciał zbiec za granicę. Kolejne ustalenia dostarczyły informacji, że mężczyzna wsiadł do autobusu rejsowego, który kierował się właśnie do Belgii. Jako, że autokar był już w drodze policjanci z Toruniu poprosili swoich kolegów z Gniezna o zatrzymanie pojazdu i znajdującego się w nim 36-latka.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wczoraj (30.10) usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku. Dzisiaj o jego losie zadecyduje sąd. Teraz 36-latkowi może grozić od 2 do 12 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE