Toruń. Pogoda na święta Bożego Narodzenia! Ekspert dzieli się szczegółami

2022-12-21 16:19
Święta
Autor: Pixabay Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia

Prognoza na święta Bożego Narodzenia może wielu rozczarować, niestety. Każdy czeka zawsze na białe święta i zimowy klimat. Jak będzie w tym roku? Informacji na temat pogody na święta udzielił nam znany i ceniony specjalista, Rafał Maszewski.

Grudzień zaczął się w Toruniu dość zimno, niebawem pojawiły się opady śniegu, a w nocy temperatura spadła poniżej zera. Czy taka pogoda utrzyma się w drugiej połowie miesiąca? Czy święta Bożego Narodzenia będą w białym, śnieżnym klimacie?

Do końca tygodnia będzie panowała zima. W ciągu dnia i nocami odczujemy mróz, choć bez opadów śniegu. Wyraźna odwilż przyjdzie w przyszłym tygodniu - poinformował nas Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Jaka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia w Toruniu?

Zdaniem meteorologa, od 19 grudnia (poniedziałek) będziemy odczuwać wpływ niżu atlantyckiego, który skieruje w naszym kierunku cieplejsze powietrze. W poniedziałek mróz w ciągu dnia będzie bardzo znikomy, ok. -1 stopni Celsjusza. Będzie dużo chmur, a wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek opady deszczu, również marznącego i możliwa gołoledź. Podłoże będzie wymrożone i zrobi się niebezpiecznie.

Od 20 grudnia (wtorek) należy się spodziewać dodatnich temperatur, zwłaszcza w ciągu dnia. Termometry wskażą 3-5 stopni i nawet nocami możliwy jest delikatny plus. Taki stan rzeczy utrzyma się na pewno do 23 grudnia. A co z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia?

Jaka pogoda w Toruniu 24, 25 i 26 grudnia?

Tu mamy jeszcze znak zapytania. Pojawiają się opcje, że może się ochładzać, ale przeważają sygnały, że zima nie powróci. Przynajmniej w ciągu dnia temperatura powinna być na plusie. Jeśli wystąpią opady, to będą mieszane. W Wigilię nie spodziewajmy się opadów śniegu. Zaznaczam, że to nie jest jeszcze pewne na 100%. Wiemy na pewno, że w przyszłym tygodniu przyjdzie odwilż - poinformował Rafał Maszewski.

A wy, jaką pogodę wolicie na święta Bożego Narodzenia? Świat zasypany białym puchem? Może jednak brak opadów śniegu i dodatnią temperaturę? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE