Naklejki

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Naklejki

Ciekawostki

Tak zmyjesz resztki kleju po naklejkach. To stara i sprawdzona metoda, zawsze działa!

2024-02-23 15:03

Dzieci często oblepiają otoczenie kolorowymi naklejkami. Pierwszą ofiarą są zawsze ich pokoje. Rodzice łapią się za głowę, gdy trzeba czyścić z naklejek ściany, meble, lustra, szyby, drzwi itd. Po naklejkach zawsze zostaje trudny do usunięcia klej, który dodatkowo szybko przybiera ciemną barwę. Sprawdziliśmy, co najlepiej usuwa klej po naklejkach!

Tak zmyjesz klej po naklejkach

Usuwanie kleju pozostawionego po naklejkach może być nieco uciążliwe, ale istnieje kilka skutecznych metod, aby pozbyć się niechcianych, lepkich zabrudzeń. Sposoby są proste i na pewno każdy da sobie z nimi radę. Do ich zrealizowania wykorzystasz rzeczy, które wszyscy mają w domu.

Oto kilka sposobów na czyszczenie śladów po naklejkach, które dla was przygotowaliśmy:

  • Majonez. Nałóż majonez bezpośrednio na powierzchnię pokrytą klejem. Pozostaw go na kilka minut, aby mógł zadziałać. Konsystencja tłustego majonezu może pomóc rozpuścić klej.
  • Czyść wilgotną szmatką. Po kilku minutach, spróbuj usunąć majonez i rozmiękczony klej wilgotną szmatką lub gąbką. Delikatnie pocieraj obszar, aby zdjąć luźne resztki kleju.
  • Zmywanie mydłem. Po usunięciu większości kleju za pomocą majonezu, umyj obszar wodą z mydłem, aby pozbyć się pozostałości tłustego filmu po majonezie. Pamiętaj, aby używać łagodnego detergentu, aby nie uszkodzić powierzchni.
  • Ocet lub alkohol. Jeśli klej nadal pozostaje, możesz spróbować przetrzeć obszar wilgotną szmatką nasączoną octem lub alkoholem. Oba te środki mogą pomóc w rozpuszczeniu resztek kleju.

Pamiętaj, że różne metody mogą być bardziej skuteczne w zależności od rodzaju kleju i rodzaju powierzchni, więc warto eksperymentować z różnymi metodami, a także pamiętać o ostrożności, aby nie uszkodzić powierzchni, którą czyścisz.

Niekonwencjonalne metody. Działają!

Istnieją również bardziej nietypowe metody usuwania kleju po naklejkach. Niektóre z nich mogą być mniej skuteczne lub bardziej ryzykowne dla powierzchni, dlatego zaleca się ostrożność przy ich stosowaniu. Oto kilka nietypowych metod:

  • Lód. Schłodzenie kleju może pomóc go usunąć. Nałóż kostkę lodu na powierzchnię pokrytą klejem, a gdy klej zastygnie, możesz spróbować delikatnie go zdrapać.
  • Pasta do zębów. Niektórzy ludzie zgłaszają, że pasta do zębów może pomóc w usuwaniu kleju. Nałóż pastę do zębów na klej po naklejkach, pozostaw na kilka minut, a następnie spróbuj zetrzeć klej.
  • Sok cytrynowy. Kwasowość soku cytrynowego może pomóc w rozpuszczeniu kleju. Nałóż sok cytrynowy na obszar pokryty klejem, pozostaw na kilka minut, a następnie spróbuj usunąć klej wilgotną szmatką.
  • Coca-Cola. Niektórzy twierdzą, że Coca-Coli może pomóc w usuwaniu zaschniętego kleju. Nałóż niewielką ilość tego napoju na obszar pokryty klejem, pozostaw na kilka minut, a następnie spróbuj zetrzeć klej.
Jak przykleić naklejkę na ścianę?
Sonda
Korzystasz z domowych patentów na sprzątanie?