Protesty rolników

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Rolnicze Protesty

Protest rolników w Kujawsko-Pomorskiem. W czwartek kolejne blokady i utrudnienia

2024-02-29 6:55

Urząd Gminy w Lubiczu przekazał informację o kolejnych blokadach dróg. Protesty obejmą tym razem skrzyżowania na Drodze Krajowej nr 15 oraz wjazd na autostradę A1 w pobliżu węzła Turzno.

Kujawy i Pomorze

Dla kierowców i podróżujących w kujawsko-pomorskim nie mamy jednak dobrych informacji. Rolnicy zapowiedzieli bowiem kolejną falę protestów w regionie. 

- 29 lutego o godz. 10.00 rolnicy rozpoczynają całkowitą blokadę kilku skrzyżowań na Piętnastce oraz wjazdu na autostradę na węźle Turzno. Protest potrwa do 1 marca, do godz. 23.00 - informuje Urząd Gminy w Lubiczu.

Pojazdy rolnicze będą całkowicie blokować Rondo Solidarności na drodze krajowej nr 15, skrzyżowanie w Gronowie, Turzno-Brzeźno, Rogówko-Jedwabno, a w Grębocinie - skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 552.

- Blokada dróg i wjazdu na autostradę będzie całkowita, a zjazd cyklicznie przejezdny, zapowiedzieli organizatorzy protestu

Żądania strajkujących

Protestujący rolnicy wyrażają swój stanowczy sprzeciw wobec niekontrolowanego napływu kiepskiej jakości towarów z Ukrainy do Unii Europejskiej, w tym Polski. Ponadto nie zgadzają się z zapisami dotyczącymi tzw. Zielonego Ładu, które mają doprowadzić do osiągnięcia przez kraje Unii Europejskiej neutralności klimatycznej do 2050 roku.

W całej Unii

Rolnicze protesty odbywają się w całej niemal Unii Europejskiej.  Od kilku tygodni przez Europę przetacza się fala strajków. Jednak wszystko zaczęło się w graniczących z Ukrainą Rumunii i Polsce, do których szybko , które graniczą z Ukrainą. Później do strajku dołączyli farmerzy z innych krajów Wspólnoty m.in. Niemiec, Holandii, Irlandii, Francji, Hiszpanii czy Portugalii.

Listen on Spreaker.