Skarpa przecięta przez ruchliwe ulice. Czy może być tu bezpieczniej? Rada Okręgu zaprasza na konsultacje [AUDIO]

i

Autor: Facebook.com/Rada Okręgu Skarpa

Skarpa przecięta przez ruchliwe ulice. Czy może być tu bezpieczniej? Rada Okręgu zaprasza na konsultacje [AUDIO]

2022-05-12 16:29

Czy Na Skarpie może być bezpiecznie dla każdego uczestnika ruchu? Tego chce tamtejsza rada okręgu, która zgłosiła swój projekt konsultacji do prezydenta Torunia. Społecznicy zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców osiedla do wzięcia udziału w nich już w najbliższy poniedziałek (16.05.).

Progi zwalniające, ograniczenie prędkości a może wyniesione przejścia dla pieszych? Co może uspokoić ruch w newralgicznych punktach Osiedla Na Skarpie? To pytanie postawiła sobie nie tylko rada tamtejszego okręgu, ale i miasto. Wspólnie postanowiono przeprowadzić konsultacje społeczne, które mają wyłonić rozwiązania, które ułatwią, ale przede wszystkim sprawią, że poruszanie się swobodnie po osiedlu, mimo gęstego ruchu, będzie nadal bezpieczne.

Przedmiotem najbliższego spotkania będą dwa punkty. Dotyczą one ulicy Kosynierów Kościuszkowskich oraz Ligii Polskiej na odcinku między Szosą Lubicką a Placem Honorowych Dawców Krwi.

Dlaczego jest to takie ważne? O tym rozmawiamy z Tomaszem Lubryką, przewodniczącym Rady Okręgu Skarpa

Konsultacje społeczne i odwiedzenie wspomnianych miejsc odbędzie się w poniedziałek, 16 maja o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 32 przy ulicy Kosynierów Kościuszkowskich 11. Jeśli nie możecie pojawić się na spotkaniu - nic straconego. Swoje pomysły możecie wysyłać do 27 maja na adres mailowy [email protected] lub poinformować o nich telefonicznie pod numerem 56 611 86 73.