Run Toruń już w ten weekend. Są jeszcze miejsca na Zwiedzanie ze Zdrowiem

i

Autor: pixabay.com

Run Toruń już w ten weekend. Są jeszcze miejsca na "Zwiedzanie ze Zdrowiem"

2022-05-11 19:42

Już w najbliższą niedzielę (15.05.) startuje 11. edycja Run Toruń, dzień wcześniej sprawdzić będą mogli się młodsi podczas Biegów dla Dzieci. Cały czas możecie zapisywać się online na stronie imprezy.

Biegacze będą mogli sprawdzić się na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Organizatorzy postanowili także zaktywizować tych najmłodszych. To właśnie dla nich zorganizowano w sobotę Biegi dla Dzieci. Te odbędą się w godzinach 16:00-18:00 przy Centrum Handlowym PLAZA. Młodzi pasjonaci biegania będą mogli zmierzyć się w aż siedmiu kategoriach wiekowych - od 2 do 15 lat.

W niedzielę w szranki staną starsi. Biegacze ruszą przy Motoarenie, będzie także okazja, by podziwiać piękno Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Później kierują się w stronę perły Torunia, czyli starówki, by dotrzeć ku mecie. Ta znajduje się na Bulwarze Filadelfijskim. Aby rywalizację połączyć z wiedzą - biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który w trakcie pokonywania trasy opowie o historii naszego miasta.

Przypomnijmy, że każda edycja to też okazja, by zgarnąć wyjątkowy medal, który odwzorowuje charakterystyczny punkt Torunia. W ubiegłych latach były to na przykład Pomnik Flisaka, Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski czy Teatr Baj Pomorski. W tym roku będzie okazja, by zdobyć medal z wizerunkiem kościoła św. Jakuba.

Obecnie pozostało niecałe 100 miejsc na dystans główny, 40 miejsc na jego połowę oraz ok. 100 pakietów dla dzieci. Zapisy on-line są możliwe do wyczerpania limitu. Więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnej stronie biegu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE